Celem szkolenia jest przedstawienie rozwiązań kompleksowego, wzorcowego oraz bezawaryjnego wykonania systemów naprawczych wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów rewitalizowanych.

Konferencja obejmuje rewitalizację obiektową i obszarową w zakresie architektonicznym, problematykę projektowo-wykonawczą i materiałowo techniczną przebudów i remontów obiektów przedstawioną przez praktyków i ekspertów z Politechniki Śląskiej (PŚ)

Część architektoniczna: omówienie przypadków rewitalizacji obiektów poprzemysłowych w Łodzi na przykładzie Fabryki Grohmana ze zmianą ich funkcji na cele użyteczności publicznej wraz z obejrzeniem na miejscu obiektu – arch Anna Grabowska, główny projektan rewitalizacji Fabryki Grohmana z firmy AGG Grabowscy

Część projektowo-techniczna: zasady wykonania remontów rewitalizowanych obiektów zabytkowych, poprzemysłowych i zespołów kamienic; Ocena stanu wilgotnościowego budynków; Diagnostyka i renowacja stropów, ścian oraz elewacji; Renowacja historycznych budynków szkieletowych; Renowacje naprawcze pokryć dachowych, balkonów oraz tarasów; Zagadnienia termorenowacyjne; Systemy remontowe i materiałowo-techniczne – eksperci z PŚ

Rozwiązania techniczne z zakresu materiałów i systemów do renowacji przedstawią firmy: XELLA MULTIPOR, KNAUF, TECH-SERVICE, VISBUD PROJEKT, ROBEN. BGK, LD STATICA.

Materiały szkoleniowe przygotowane przez ekspertów:

dr inż. Paweł Krause 
dr inż. Bożena Orlik-Kożdoń 
dr inż. Agnieszka Szymanowska-Gwiżdż 
dr inż. Tomasz Steidl 
dr inż. Jan Antoni Rubin

Zagadnienia:

  1. Diagnostyka i renowacja stropów, ścian oraz elewacji. Systemy naprawcze oraz zagadnienie termorenowacji w obiektach zabytkowych.
  2. Docieplanie przegród zewnętrznych od wewnątrz. Metodyka projektowania i technologie wykonania.
    3. Renowacje naprawcze pokryć dachowych, balkonów oraz tarasów.
  3. Sposoby oceny stanu wilgotnościowego i systemy naprawcze w obiektach adaptowanych do współczesnych funkcji.
  4. Renowacja historycznych budynków szkieletowych.
  5. Renowacja betonu, cegły i kamienia oraz zabezpieczanie drewna.
  6. Dostosowanie obiektów zabytkowych do wymagań ochrony przeciwpożarowej w przypadku ich przebudowy, rozbudowy remontu lub zmiany sposobu ich użytkowania.

Więcej na stronie: www.rewitalizacja.archmedia.pl.

Jednocześnie przypominamy o konferencji z profesorem Łukaszem Drobcem RENOWACJE KONSTRUKCJ W OBIEKTACH ZABYTKOWYCH Warszawa 22.11.2018

Zasady uczestnictwa: Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych na zasadach określonych w Regulaminie.

Zapisy na konferencję przyjmowane są wyłącznie poprzez stronę serwisową firmy www.archmedia.pl

W tygodniu poprzedzającym konferencję do zapisanych poprzez serwer osób wyślemy informacje organizacyjne dotyczące miejsca, godziny rozpoczęcia i zakończenia konferencji wraz z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji.