Warsztaty „Projektowanie bez barier” 19-11-2016

IZBA DLA MŁODYCH ZAPRASZA NA WARSZTATY:

„PROJEKTOWANIE BEZ BARIER”

19.11.2016 godz. 10.00

Polskie prawo budowlane w bardzo ograniczonym stopniu podejmuje temat dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. W związku z tym duża część obszarów publicznych i budynków nie jest dostępna dla wszystkich. Tę sytuację chcą wspólnie zmienić Fundacja Polska Bez Barier oraz firma TechnoNICOL poprzez realizację cyklu warsztatów dla architektów oraz studentów architektury.

Osoby z niepełnosprawnościami stanowią około 12% polskiego społeczeństwa. Jednak problemy z poruszaniem się po mieście i w budynkach ma dużo większa grupa ludzi. Pomimo tego, przestrzeń publiczna oraz budynki są często niedostosowane do ich potrzeb.

Rozwiązaniem jest filozofia projektowania uniwersalnego. Początkowo odnosiła się do architektury, natomiast obecnie polega na projektowaniu produktów i otoczenia w taki sposób, by mogły być one użyte przez wszystkich.

W trakcie warsztatów zostaniemy wprowadzeni w świat osób z niepełnosprawnością. Poczujemy na własnej skórze jak trudne jest funkcjonowanie w źle zaprojektowanej przestrzeni oraz nauczymy się świadomie likwidować bariery i projektować dla wszystkich.

Więcej informacji na www.polskabezbarier.org

W dniu 19.11.2016 o godz. 10.00 w siedzibie Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów
przy ul. Północnej 12 odbędą się bezpłatne warsztaty z przedstawicielami fundacji.

Chętne osoby prosimy o zgłaszanie na adres mailowy  idm@iarp.pl.

Ilość miejsc ograniczona.

Izba Dla Młodych