Spotkanie autorskie „Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku” 13 luty godz. 17.30, Przystanek Architektura ul. Północna 12

Zapraszamy na spotkanie autorskie Pana Profesora Krzysztofa Stefańskiego i Pana Dr. Błażeja Ciarkowskiego, które odbędzie się 13 lutego (środa) o godz. 17.30. 

Miejsce: Przystanek Architektura,  (ul. Północna 12)

Tematem spotkania będzie dyskusja o książce pt.:  „Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku” 

Wydarzenie współorganizowane przez: Księży Młyn Dom Wydawniczy, Przystanek Architektura i Wektory SARP

Partner wydarzenia: firma WEBER (Saint-Gobain)

„Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku”, autorstwa Błażeja Ciarkowskiego z Politechniki Łódzkiej i Krzysztofa Stefańskiego z Uniwersytetu Łódzkiego, jest pierwszym, nowatorskim opracowaniem ważnego dla dziejów miasta zagadnienia. W usystematyzowany, chronologiczny sposób prezentuje pojawienie się i rozwój w architekturze Łodzi modernizmu – nurtu, który odcisnął piętno na sztuce XX wieku, a szczególnie ważny był dla architektury.

Książka przedstawia znaczenie modernizmu dla architektury Łodzi. Pozwala na zerwanie ze stereotypowym spojrzeniem na miasto przez pryzmat jedynie architektury XIX wieku: kamienic, fabryk i fabrykanckich rezydencji. Ukazuje inne oblicze Łodzi, która konsekwentnie w ciągu XX wieku zmieniała swój wizerunek.

Serdecznie zapraszamy!