Zaproszenie na bezpłatne szkolenie -ARCHITEKTURA BRAKÓW/NADMIARÓW – projektowe i techniczne rozwiązania wyzwań związanych z klimatem jakie stawiane są przed architektami i inwestorami.Łódzka Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza na bezpłatne szkolenie: „ARCHITEKTURA BRAKÓW/NADMIARÓW – projektowe i techniczne rozwiązania wyzwań związanych z klimatem jakie stawiane są przed architektami i inwestorami.”, które odbędzie się w dniu 15 czerwca 2023 r. o godzinie 12.00 w budynku Hi Piotrkowska, Biurowiec A, ul. Piotrkowska 157a, 19 piętro.

Organizatorem szkolenia jest firma eduArch.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez Platformę Szkoleniową, dostępną dla wszystkich członków IARP po zalogowaniu na stronie internetowej https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/1252

Program:

11:45 – 12:00 Rejestracja uczestników.
12:00 – 12:20 arch. Jan Gałecki „ETFE: Green. Smart. Profitable. Vector Foiltec”.

12:20 – 12:40 Darek Podobas „Glass – Seems like magic”.

12:40 – 13:00 Aleksander Białas „Aluminiowe systemy okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych w dobie zaostrzających się wymagań”.

13:00 – 13:20 Mariusz Lelental „Czy wierzysz w drugie życie. Architektura cyrkularna z EQUITONE”.

13:20 – 13:55 Przerwa, poczęstunek, rozmowy kuluarowe.


13:55 – 14:40 Jerzy Wójcik JW+A „Realizacja celów klimatycznych w łódzkim kompleksie mixed-use Hi Piotrkowska”.14:40 – 15:00 Agnieszka Solarek „Story of Hi Piotrkowska”.
15.00-15.15 Q&A z Łukaszem Makarovem, Technical Manager Hi Piotrkowska.

Ok. 15:15 dla chętnych zwiedzanie Hi Piotrkowska.

Prelegenci:

Jerzy Wójcik – CEO i założyciel JW+A, jednej z wiodących, polskich firm doradczych w obszarze zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i emisyjności budynków oraz strategii ESG dla sektora nieruchomości. Misją firmy jest wspieranie Klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju oraz neutralności klimatycznej poprzez innowacyjne, funkcjonalne i zorientowane na potrzeby Klienta rozwiązania. JW+A pomaga firmom
w Polsce, Meksyku i Europie, skalować ich biznes w sposób świadomy i odpowiedzialny. Przyczynia się do tworzenia budynków energooszczędnych, zeroemisyjnych, przyjaznych dla ludzi i neutralnych dla środowiska. Jerzy Wójcikodpowiada za strategię i kierunek rozwoju spółki oraz stoi na czele działu Business Development. Jako jeden z pierwszych akredytowanych specjalistów LEED w kraju, rozwijał usługi JW+A i polski rynek certyfikatów wielokryterialnych. Doradzał w certyfikacji obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw.W 2015 r. ukończył program pomiaru i raportowania emisji gazów cieplarnianych na Uniwersytecie Harvard w Bostonie. Od 2010 r. dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca akademicki.Przed założeniem JW+A, pracował jako architekt w renomowanych pracowniach architektonicznych w Krakowie i Nowym Jorku, w tym nad realizacją biurowca Bank of America Tower. Jest absolwentem kierunku architektura na Politechnice Krakowskiej. Studiował również na Uniwersytetach: Tennessee w Stanach Zjednoczonych oraz Manchester w Wielkiej Brytanii.

Agnieszka Solarek – Client Relations Manager Hi Piotrkowska. Posiada 25 lat doświadczenia zawodowego, które zdobyła w pracy dla międzynarodowych firm z różnych branż.  Od ponad 11 lat jest związana z obszarem zarządzania projektami komercyjnymi, rozwojem sprzedaży oraz budowaniem relacji z klientami w sektorze B2B. W swojej dotychczasowej karierze zbudowała i rozwijała relacje z takimi markami jak: Nordea, Clariant Services, iTechArt, UPS Global Business Services, Dachser, Spedimex, Adaptive Solutions i wile innych.  Przed dołączeniem do zespołu Master Management Group, odpowiadała za budowanie przewagi konkurencyjnej firmy Nowy Styl w regionie łódzkim oraz realizację projektów aranżacji i adaptacji wnętrz biurowych na terenie całego kraju. W MMG odpowiada za kompleksowe zarządzanie najwyższym budynkiem biurowym w Łodzi – Hi Piotrkowska. Agnieszka wykorzystuje swój talent do budowania relacji z najemcami, organizacji wydarzeń i rozwijania nowoczesnej przestrzeni konferencyjno – eventowej w łódzkim śródmieściu.

Jan Gałecki – architekt, ekspert firmy Vector Foiltec w krajach wschodniej UE. Project Manager architektury ETFE. Projektant centrum przesiadkowego Piotrkowska-Centrum zwanego „Stajnią Jednorożców”.

Hi Piotrkowska

Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowy, znajdujący się w ścisłym centrum Łodzi, tuż obok węzła przesiadkowego Piotrkowska Centrum. Tworzą go dwa biurowce o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. oraz hotel Hampton by Hilton. Pierwszy biurowiec to 20-piętrowa wieża klasy A+, o wysokości 82 metrów, co czyni ją najwyższym budynkiem biurowym w mieście oraz 5-piętrowy budynek, leżący w ciągu historycznej zabudowy kamienic, bezpośrednio przy ulicy Piotrkowskiej. Cały kompleks wybudowano zgodnie z najlepszymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju, czego potwierdzeniem jest ocena Excellent w systemie certyfikacji BREEAM. Budynek biurowy HI Piotrkowska został zaprojektowany i wybudowany w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie wszystkich uczestników już od wczesnego etapu inwestycji: od projektantów, przez wykonawców, aż do Inwestora i konsultantów zewnętrznych, co w efekcie przyczyniło się do powstania obiektu stworzonego z nowatorskim podejściem i odpowiedzialnością środowiskową. Dzięki rozpoczęciu pracy nad spełnieniem wymogów certyfikacji BREEAM już na wczesnym etapie projektu, możliwe było wdrożenie wszystkich założonych celów