6 grudnia 2017 r. – Środy na Łąkowej Budujemy Łódź Unikalną

Szanowni Państwo,

Art&Design Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei mają zaszczyt zaprosić Państwa na grudniowe comiesięczne spotkanie w 2017 roku w ramach cyklu „Środy na Łąkowej – Budujemy Łódź Unikalną”

Nasze najbliższe spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w godz. 14.00 – 16.00 – lub ostatniego unikatowego pomysłu w siedzibie Regionalnej Izby Budownictwa w Łodzi przy ul. Łąkowej 11 (4 piętro, sala im. Prof. Jakuba Wujka)

Goście specjalni spotkania – Cyprian Kosiński który przedstawi temat: „Jak zbudowałem osiedle w Kinszasie” oraz Marcin Kokoszkiewicz „Współczesna Kamienica Łódzka. Utopia czy rzeczywistość”

Cyprian Kosiński (ur. 1938 r. w Łodzi). Po ukończeniu Politechniki Łódzkiej podjął pracę w Instytucie Tworzyw Sztucznych w Warszawie. Przez kilka lat był członkiem siatkarskiej reprezentacji Polski. W 1965 r. wyjechał do Francji. Pracował jako inżynier-chemik i kontynuował karier sportową w pierwszoligowej drużynie siatkarskiej Paryża. W 1968 r. udał się do Kinszasy, by objąć stanowisko dyrektora fabryki przetwórstwa tworzyw sztucznych. Potem był prezesem i wspólnikiem firmy deweloperskiej Logec, która w stolicy Zairu wybudowała dwie dzielnice-miasta. W 1989 r. wraz z żoną Aleksandrą podjął wiele inicjatyw promujących kontakty gospodarcze i kulturalne Polski z krajami Czarnej Afryki, zwłaszcza z Zairem. Współtwórca Manufaktury, centrum handlowo-usługowego, które stało się wizytówką Łodzi. Za kolekcję sztuki afrykańskiej, nazwaną „darem stulecia”, a ofiarowaną Państwowemu Muzeum etnograficznemu w Warszawie został uhonorowany Odznaką za Zasługi dla Kultury Polskiej, natomiast za promowanie wielostronnej współpracy z Afryką i sponsorowanie imprez muzycznych, publikacji książkowych oraz filmów dokumentalnych otrzymał krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada też najwyższe odznaczenia zairskie. Mieszka w Szwajcarii.

Marcin Kokoszkiewicz – architekt w Raczko Kokoszkiewicz Architekci. Wspólnie z Joanną Raczko-Kokoszkiewicz i Karolem Saloni-Marczewskim, pod koniec 2016 roku, zwyciężyli w konkursie architektonicznym, zorganizowanym przez Urząd Miasta Łodzi, na „Współczesną łódzką kamienicę”, otrzymując również nagrodę specjalną za najlepiej zaprojektowane mieszkanie.
www.raczko-kokoszkiewicz.pl

Partnerem medialnym spotkań jest łódzki portal internetowy TuŁódź
http://www.tulodz.com/

Pozdrawiam,

Jadwiga Kaczorowska
Prezes Zarządu Rady Regionalnej Izby Budownictwa w Łodzi
90-562 Łódź, ul. Łąkowa 11
NIP: 7272645513, KRS: 0000232099
tel/fax: (42) 639 53 04
email: izbabud@lakowa11.lodz.pl
strona: www.izbabud.lodz.pl