Wznowienia ubezpieczeń OC zawodowych architektów 2018/2019

Do 14 kwietnia 2018 r. należy wznowić obowiązkowe OC architekta.

Elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na rok ubezpieczeniowy 2018/2019 został udostępniony w systemie IARP. Nieprzekraczalnym terminem składania wniosków jest 14 kwietnia 2018 r.

Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu oznacza utratę ochrony. To z kolei wiąże się z ryzykiem pełnej odpowiedzialności, także majątkowej, za pokrycie ewentualnych roszczeń, oraz możliwość nałożenia kary za brak polisy OC zawodowej architekta przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dlatego zachowanie ciągłości ubezpieczenia jest tak istotne.

Prowadzisz jednoosobową działalność? Skorzystaj z promocji

Architekci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą zawrzeć dodatkową polisę OC pracowni projektowej (do sumy 250 tys. zł) z 50% rabatem. Dodatkowo otrzyma także 15% zniżki na OC obowiązkowe. Z rabatu można skorzystać wyłącznie przy składaniu wniosku o zawarcie polisy obowiązkowej.

Jesteś inżynierem, wykonujesz świadectwa? Wykup ochronę za 10 zł

Architekci, którzy wykonują świadectwa charakterystyki energetycznej budynków mogą wykupić ochronę tych czynności w ramach polisy obowiązkowej za 10 zł. Podobnie jest w przypadku członków IARP należących jednocześnie do PIIB – mogą oni od razu wykupić obowiązkowe OC inżyniera budownictwa, również za symboliczną kwotę 10 zł za rok.

Zanim wznowisz – ureguluj zaległości

Przed wznowieniem polisy należy sprawdzić, czy nie ma zaległości w płatnościach i w razie potrzeby uregulować je. W przeciwnym razie system uniemożliwi złożenie wniosku. Saldo można sprawdzić na swoim indywidualnym koncie na stronie www.izbaarchitektow.pl, w zakładce Ubezpieczenia.

Informacji o stanie salda udzielą także konsultanci iExpert.pl, dostępni pod numerem tel. 22 100 26 08 lub drogą e-mail: marta.smukowska@iexpert.pl

Jak złożyć wniosek w 5 krokach:

  1. Zaloguj się na swoje konto w systemie IAPR – login to zawsze numer przynależności do Izby.
  1. Wybierz zakładkę „Ubezpieczenia” i następnie „Obowiązkowe OC 2018/2019”.
  1. Wypełnij wniosek o Obowiązkowe OC i jeśli chcesz wnioski dotyczące dodatkowych ryzyk. Uwaga: tylko teraz możesz skorzystać z promocji na ubezpieczenie OC Pracowni Architektonicznej.
  1. Jeśli wniosek został złożony poprawnie otrzymasz e-mail z potwierdzeniem. W e-mailu będzie także podany numer konta, na który w ciągu 10 dni należy przelać płatność.
  1. Po zaksięgowaniu składki lub raty, w systemie dostępna będzie polisa potwierdzająca zawarcie ubezpieczenia OC.

Architekci ubezpieczający się na podstawową sumę ubezpieczenia – 50 tys. euro, będą mogli opłacić składkę wynoszącą 156 zł wyłącznie jednorazowo.

WAŻNE – zmiana numeru konta.
Wszystkie składki za obowiązkowe OC prosimy wpłacać na konto: Alior Bank SA 38 2490 0005 0000 4600 6116 6390

W razie pytań zawsze można skontaktować się z firmą iExpert.pl pod numerem telefonu 22 646 42 42.

Zaloguj się do systemu IARP >>

Opublikowano na prośbę iExpert.pl SA

Biuro LOOIA