Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych (FOPA) Kraków, 21-22 listopada 2018

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych (FOPA) Kraków, 21-22 listopada 2018, to unikalne wydarzenie towarzyszące kongresowi Open Eyes Economy Summit w Krakowie, który odwiedzi 2500 osób.

Kongres jest zainicjowany przez prof. Jerzego Hausnera i skierowany do wszystkich zainteresowanych nowymi ideami i nowym modelem ekonomicznym, który może stać się receptą na wszelkie kryzysy, w tym te, które dotyczą przestrzeni architektoniczno-urbanistycznej miasta. Skupia znanych polityków i społecznych aktywistów, naukowców i studentów, dziennikarzy i artystów.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych uzupełnia program główny OEES i jest jedną z ciekawszych propozycji dla ekspertów i słuchaczy sesji poświęconej miastu. Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych jest również skierowany do mieszkańców Krakowa oraz studentów. FOPA to dwa dni spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać najciekawszych architektów z najlepszych krakowskich biur w ich
codziennym środowisku pracy, przyjrzeć się ich metodzie projektowej i badawczej, poznać spojrzenie na miasto, czy estetykę przestrzeni zurbanizowanej, zobaczyć modele, projekty, zdjęcia, wreszcie usiąść przy dużym stole i porozmawiać.

Chcemy, aby mieszkańcy miasta, studenci, goście kongresu mieli możliwość poznania procesu powstawania architektury, a tym samym uczyli się aktywnego uczestnictwa w debacie architektonicznej. Kreowanie otwartości, budowanie dialogu oraz zaufania społecznego,
tworzenie platformy spotkań to bardzo ważne elementy FOPA.
Podczas FOPA otworzymy trzy najciekawsze pracownie architektoniczne Horizone Studio, biuro architektoniczne Lewicki Łatak i WIZJA biuro architektoniczne.