Zaproszenie na dyskusję – WIĘCEJ MIEJSCA! Czyli przestrzenie dla kultury, kultura w przestrzeni – 10.10.2019 godz. 17, Przystanek Architektura

„Kalejdoskop” i Łódzka Okręgowa Izba Architektów RP zapraszają na dyskusję o przestrzeni miejskiej i kulturze, powiązaną z prezentacją numeru październikowego magazynu.

GDZIE: Przystanek Architektura (zrewitalizowana przez ŁOIA dawna zajezdnia tramwajowa), ul. Północna 12, Łódź

KIEDY: 10 października, godz. 17

Wstęp wolny

Jak „nasycać” miasto kulturą w cieniu spektakularnych inwestycji? Jakie mechanizmy do dyspozycji mają miasto i podmioty prywatne, by zmieniać Łódź w miasto otwarte na sztukę? Jak wyglądają relacje na linii twórcy kultury – Urząd? Czy artyści mają wpływ na przestrzeń publiczną i jak ich prawo do miasta powinno być realizowane? Jak sprawić, by obecność (dobrej) sztuki w mieście nie ograniczała się do jednorazowych gestów? Wspólnie zastanawiać będą się nad tym: 

Marcin Brzozowski – reżyser, aktor, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, twórca i organizator Teatru Szwalnia

Marcin Polak – artysta, animator, kurator licznych wystaw (Łódź Design Festival, Łódź Czterech Kultur, CZW Zamek Ujazdowski), jeden z trzech twórców „lotnej” Galerii Czynnej, redaktor portalu MiejMiejsce.pl

Dariusz Fiet – malarz, niedawno otworzył w Łodzi autorską Galerię Ultramaryna

Przedstawiciel Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów RP

Ryszard Bonisławski – regionalista, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, wieloletni felietonista „Kalejdoskopu”

Rozmowę moderować będzie Joanna Glinkowska, prezeska fundacji Obszar Wspólny – w „Kalejdoskopie” pisze o młodej sztuce i mieście.

Muzyka: Mateusz Tranda, gitarzysta, kompozytor, pedagog, muzyk studyjny, specjalista m.in. wymagającej techniki fingerstyle.