Prośba o wsparcie leczenia Macieja Urbana, Miejskiego Konserwatora Zabytków w Lesznie.

Szanowni Państwo,

Na prośbę naszego Kolegi architekta Macieja Kubiaka, członka Wielkopolskiej OIA RP, byłego Architekta Miasta Leszna, zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie leczenia p. Macieja Urbana – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Lesznie.

Podajemy link do strony Fundacji, która pomaga  w zebraniu środków na leczenie p. Macieja Urbana:

https://skarbonka.alivia.org.pl/maciej-urban?fbclid=IwAR1d-TSF_n9PPxytEWweSnbVyGF3S6qqb-jGwa1H4XBaAtySA1XlBw6bc3A

Wkład Macieja Urbana w promocję współczesnej doktryny konserwatorskiej oraz niezwykle –  wręcz niespotykanie otwarta postawa wobec twórczych propozycji  architektów w zakresie przekształceń środowiska kulturowego, powinny zostać w takim momencie w szczególny sposób zauważone.    

Jako przedstawiciele Wielkopolskiej OIA RP oraz Poznańskiego SARPu mieliśmy okazję współpracować z Panem Maciejem Urbanem i możemy jednoznacznie stwierdzić, że to niezwykły, jak na nasze polskie realia Miejski Konserwator Zabytków. Człowiek o niezwykle otwartych horyzontach, rozumiejący problemy i zagadnienia współczesnej architektury w odniesieniu do historycznych uwarunkowań przestrzennych. Współpraca z nim była dla nas, architektów, bardzo inspirująca. Taka postawa z pewnością przekłada się na lepsze współdziałanie architektów i konserwatorami zabytków.

Wierząc we wrażliwość architektów, pozdrawiam serdecznie,

arch. Katarzyna Wrońska
Kierownik Biura Rady WOIA RP