Zaproszenie do udziału w konferencji ,,10 Kątów’’ – 23, 24 i 25 maja, Łódź

W maju na zaproszenie studentów architektury Politechniki Łódzkiej przyjadą do Łodzi uznani w Polsce i na świecie architekci: Przemo Łukasik, który pracuje nad rewitalizacją łódzkiej tkalni Scheiblera, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, współzałożyciel JEMS Architekci, Jakub Szczęsny, autor Domu Kereta, a także Zvi Hecker, pracujący w Berlinie polsko-izraelski dekonstruktywista.

23, 24 i 25 maja w Łodzi wezmą udział w konferencji ,,10 Kątów’’, która odbędzie się na Politechnice Łódzkiej z okazji 10-lecia koła studentów architektury „Kąt”. Tematem konferencji jest BUNT.

Znany jest już również program. Impreza rozpocznie się 23.05 o 18.00 w Zatoce Sportu, huczną wystawą podyplomową z rocznika 2017/2018. Następnie odbędzie się wspólny seans filmowy w kinie Charlie.

Następnego dnia, również w Zatoce Sportu, konferencja ruszy pełną parą o 12.00 – będą to dwa panele dyskusyjne o buncie w architekturze, prowadzone przez duety – Jakub Szczęsny/Tomasz Konior i Przemo Łukasik/Jerzy Szczepanik-Dzikowski. Między tymi spotkaniami pojawi się miejsce na jeszcze jedno – dawni członkowie koła naukowego opowiedzą o ich działaniu w Kącie. Dzień zakończy się wykładem honorowego gościa, Zvi Heckera, przeprowadzony z udziałem studentów koła.

25 maja to ostatni dzień konferencji, który się na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki od wystawy Nieistniejące, prezentującej modele 3d budynków, których nie ma już na mapie Łodzi. Na panelach dyskusyjnych będziemy gościć zarówno architektów związanych z Łodzią – Igora Galasa, Jerzego Lutomskiego, Andrzeja Owczarka i Pawła Jaworskiego, oraz biura związane z architekturą wnętrz – Kuoo, PULVA, Exitdesign, TAMIZO. Dzień zakończy wystawa projektów rewitalizacji Wójtowskiego Młyna.